Animacje

Jedna z wielu animacji jakie stworzyliśmy.
Zobacz przykład serii filmów opowiadających historię firmy ubezpieczeniowej.

Wideo przewodnik

Nie przekazuj całej wiedzy w kursie za pomocą tekstu. Wideo przewodnik to tanie i szybkie do wdrożenia rozwiązanie. Przewodnika wykorzystujemy najczęściej do:

Zastępuje eksperta

Nagraj wywiad z ekspertem w firmie a my zrobimy z niego wideo przewodnika. Wystarczy nagranie audio.

Ćwiczeń i zadań

Prowadzi uczestnika przez skomplikowane ćwiczenia; udziela podpowiedzi, komentuje dokonane wybory lub rozwiązania ćwiczenia.

Firmowy strój

Przewodnik może być ubrany w dowolny strój, np: w kolorach Twojej firmy, z logo.

Ożyw postacie z Articulate

Tworzysz kursy wykorzystując postacie z biblioteki Articulate? Nudzą Ciebie i twoich kursantów statyczne postacie zmieniające pozy? Możemy ożywić Twoje postacie dodając do nich ruch oczu, ust, głowy, dźwięk lektora itd. Teraz postacie z Articulate mogą być bardziej atrakcyjne i przyciągające uwagę kursantów.

Mity wideo learningu

  • Pasywny przekaz

    Wideo nie jest liniowe i pasywne. Obecnie do wideo możemy dodawać pytania, testy, rozwidlać scenariusz, kierować akcją filmu, powracać ponownie do wybranej partii materiału.

  • Tempo nauki

    Różni ludzie uczą się w innym tempie. Możesz kontrolować tempo wideo nauki. Punkty kontrolne, nawigacja, powtórki gwarantują, że wideo zostanie dobrze zrozumiane.

  • Cena

    Wideo learning jest zbliżony ceną do ceny kursów e-learningowych i jest tańszy od kursów animowanych.

Zalety wideo learning

Badania wskazują, że 90% informacji przekazywanych do mózgu ma formę wideo i audio. Sam materiał wideo jest przetwarzane w mózgu do 60 000 razy szybciej niż tekst.

Wideo learning jest responsywny. Dużo łatwiej jest dostosować rozmiar filmu do rozmiaru ekranu kursanta niż kurs e-learningowy.

Raporty wyników. W filmach opublikowanych do SCORM można zamieszczać testy a ich wyniki zbierać na platformie e-learningowej. Test pozwala też sprawdzić czy film był wyświetlony do końca.

You Tube Red. Coraz częściej szukamy informacji wideo (YouTube) a nie tekstowej (Google). Ta tendencja przenosi się do świata nauki a YT stworzyło do tego celu osobny kanał bez reklam.