Ile czasu potrzebuje Twój kursant, aby ukończyć przygotowany przez Ciebie kurs e-learningowy? Wielu twórców zastanawia się nad tym zagadnieniem niejednokrotnie. Skoro to czytasz jesteś jedną z tych osób, które próbowały obliczyć długość swojego szkolenia. Wiedz, że nie chodzi tu o czas przeznaczony na jeden ekran czy cała scenę, a o to ile łącznie zajmie kursantowi ukończenie całej lekcji. Articulate Storyline jest w stanie automatycznie oszacować długość naszego elearningu. Czy obliczenia Storyline są poprawne? Gdzie sprawdzić długość elearningu.
Zapoznaj się z poniższymi informacjami.
Ukończenie kursu Storyline - krok po kroku
Krok #1
Otwórz program Articulate Storyline i wybierz swój kurs.
Krok #2
Z zakładek Storyline wybierz „Home” i kliknij opcję „Publish”, która znajduję się na samym końcu.
Krok #3
W oknie publikacji kliknij przycisk wielokropka, który znajduje się po prawej stronie tytułu kursu.
Krok #4
W kolejnym oknie na 6 pozycji znajduje się „Duration”(czas trwania) domyślnie ustawiony na „calculate atomatically” (oblicz automatycznie). Tuż obok na wyszarzonym polu widać szacunkowy czas kursu.
Zapamiętaj!
Articulate Storyline jest w stanie oszacować czas potrzebny do ukończenia kursu. Ale nie bierz tego za pewnik. Articulate zlicza czas kursu z każdego ekranu i jego listwy czasowej (timeline) warstwy bazowej.
Zatem jeśli wszystkie wideo i audio masz na warstwie bazowej oraz ustawiłeś długość ekranów z treścią na listwie czasowej to Storyline poprawnie zliczy czas terania kursu.
Jeśli audio i wideo znajdują się na warstwach, masz dużo treści na warstwach to nie zostaną one policzone.
W każdym kursie mogą wystąpić też uwarunkowania indywidualne:
Różnorodni kursanci – nie ma dwóch jednakowych ludzi. Każdy uczeń będzie miał inny proces reakcji. Jedni bardzo szybko czytają i przyswajają przeznaczone dla nich treści. Inni natomiast potrzebują więcej czasu. Możemy założyć, że jest grupa uczniów, którzy są za pan brat z technologia. Natomiast jest część, której technologia sprawia wiele trudności i stresów.
Interakcje, audio i wideo – to właśnie ich obecności w kursie może znacznie wydłużyć całkowity czas trwania kursu. Istotna kwestią jest to czy uczeń zobowiązany jest do zapoznania się z zamieszczona treścią, czy może przejść po prostu do kolejnych ekranów oraz czy znajdują się na warstwie bazowej (zliczanej) czy pomijanej w obliczeniach warstwie dodatkowej.
Liczba ekranów – Istotna rolę odgrywa również rozgałęziony scenariusz kursu, dzięki któremu kursant może ominąć część szkolenia. Articulate nie jest w stanie tego przewidzieć.
Chcesz poznać inne ciekawe funkcje programu Articulate Storyline 360? Zapoznaj się z oferta naszego kompleksowego szkolenia.