Czas trwania kursu w Articulate Storyline

Czas trwania kursu w Articulate Storyline

Spis treści

Ile czasu potrzebuje Twój kursant, aby ukończyć przygotowany przez Ciebie kurs e-learningowy? Wielu twórców zastanawia się nad tym zagadnieniem niejednokrotnie. Skoro to czytasz jesteś jedną z tych osób, które próbowały obliczyć długość swojego szkolenia. Wiedz, że nie chodzi tu o czas przeznaczony na jeden ekran czy cała scenę, a o to ile łącznie zajmie kursantowi ukończenie całej lekcji. Articulate Storyline jest w stanie automatycznie oszacować długość naszego elearningu. Czy obliczenia Storyline są poprawne? Gdzie sprawdzić długość elearningu.
Zapoznaj się z poniższymi informacjami.

Ukończenie kursu Storyline - krok po kroku

Krok #1
Otwórz program Articulate Storyline i wybierz swój kurs.

Krok #2
Z zakładek Storyline wybierz „Home” i kliknij opcję „Publish”, która znajduję się na samym końcu.

Krok #3
W oknie publikacji kliknij przycisk wielokropka, który znajduje się po prawej stronie tytułu kursu.

Krok #4
W kolejnym oknie na 6 pozycji znajduje się „Duration”(czas trwania) domyślnie ustawiony na „calculate atomatically” (oblicz automatycznie). Tuż obok na wyszarzonym polu widać szacunkowy czas kursu.

Zapamiętaj!

Articulate Storyline jest w stanie oszacować czas potrzebny do ukończenia kursu. Ale nie bierz tego za pewnik. Articulate zlicza czas kursu z każdego ekranu i jego listwy czasowej (timeline) warstwy bazowej.

Zatem jeśli wszystkie wideo i audio masz na warstwie bazowej oraz ustawiłeś długość ekranów z treścią na listwie czasowej to Storyline poprawnie zliczy czas terania kursu

Jeśli audio i wideo znajdują się na warstwach, masz dużo treści na warstwach to nie zostaną one policzone

W każdym kursie mogą wystąpić też uwarunkowania indywidualne:

check

Różnorodni kursanci – nie ma dwóch jednakowych ludzi. Każdy uczeń będzie miał inny proces reakcji. Jedni bardzo szybko czytają i przyswajają przeznaczone dla nich treści. Inni natomiast potrzebują więcej czasu. Możemy założyć, że jest grupa uczniów, którzy są za pan brat z technologia. Natomiast jest część, której technologia sprawia wiele trudności i stresów.

check

Interakcje, audio i wideo – to właśnie ich obecności w kursie może znacznie wydłużyć całkowity czas trwania kursu. Istotna kwestią jest to czy uczeń zobowiązany jest do zapoznania się z zamieszczona treścią, czy może przejść po prostu do kolejnych ekranów oraz czy znajdują się na warstwie bazowej (zliczanej) czy pomijanej w obliczeniach warstwie dodatkowej.

check

Liczba ekranów – Istotna rolę odgrywa również rozgałęziony scenariusz kursu, dzięki któremu kursant może ominąć część szkolenia. Articulate nie jest w stanie tego przewidzieć.

Chcesz poznać inne ciekawe funkcje programu Articulate Storyline 360? Zapoznaj się z oferta naszego kompleksowego szkolenia.

Masz pytania?

Zadzwoń a postaramy odpowiedzieć na wszystkie Twoje wątpliwości. Doradzimy czy program, platforma są dla Ciebie odpowiednie.

Polecane wpisy

Kreator kursów H5P

Czym jest H5P? H5P (HTML5 Package) to otwarte oprogramowanie edukacyjne, które umożliwia tworzenie interaktywnych treści na platformach elearningowych i stronach internetowych. H5P jest oparty na

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »