Lightbox Storyline. Usunięcie przycisku Zamknij

Lightbox Storyline. Usunięcie przycisku Zamknij

Spis treści

Lightbox to inaczej wyświetlanie ekranu w ekranie. Jest ono często stosowany do przypomnienia kursantowi konkretnych treści z poprzednich ekranów szkolenia. Dla przykładu: kursant znajdujący się w szkoleniu na stronie 23 może przypomnieć sobie zagadnienie i jego opis ze strony 4 bez konieczności wychodzenie ze strony 23. Innym przykładem jest robienie z lightboxów – znajdujących się w osobnym rozdziale – słowników, zbirów definicji, zbiorów przykładów, do których odwołujemy się w trakcie szkolenia wielokrotnie z różnych stron szkolenia. 

Ta popularna akcja w Storyline nie ma dużej możliwości customizacji. Akcja zamknięcia lightbox wywoływana jest przyciskiem systemowy ze Storyline, który jest mało widoczny a jego styl jest z góry narzucony. Ostatnio dość ciekawym zagadnieniem jest ukrycie systemowego buttona close, a w zamian zastosowanie jego bardziej widocznej wersji na ekranie, która nie odbiega od stylu całego projektu.

Jak to zrobić? Zapoznaj się z poniższą instrukcją.

check

Stwórz ekran, który ma być pokazany w lightboxsie.

check

Najlepiej dodaj nowa scenę i przenieś tu ekrany, które maja służyć jako lightboxy jeśli tworzysz słowniczek, listę definicji itd.

check

Wyłącz nawigację (dalej, wstecz) na ekranach, które będą wyświetlane w innym ekranie. 

akcja-min
check

Dodaj akcję do ekranów lightbox (ekranów, które chcesz pokazać w innym ekranie).

Execute JavaScript when timeline starts on this slide
JavaScript: document.getElementById(„light-box-close”).style.display = „none”;

check

Systemowy Button close został wyłączony.
Ta zmiana nie będzie wyświetlana w Preview!
Opublikuj kurs do SCORM i zładuj go na swojej platformie lub podejrzy w HTML.

check

Stwórz własną wersję buttona close na ekranie swojego lightboxa.

check

Dodaj akcje close lightbox when user click button do stworzonego przez Ciebie przycisku zamknij.

Podczas tworzenia kursu pamiętaj, aby:

  • Tworząc Słowniczek, zbiór Definicji itp zalecamy, aby ekrany, do których prowadzić będzie akcja: Lightbox znajdowały się w oddzielnej scenie. Do tej sceny kursant nie powinien mieć możliwości przejścia nawigacją.
  • Nie włączaj opcji Nawigacja w akcji Lightbox, aby kursant nie mógł przechodzić do pozostałych ekranów w oknie lightboxa.
Masz pytania?

Zadzwoń a postaramy odpowiedzieć na wszystkie Twoje wątpliwości. Doradzimy czy program, platforma są dla Ciebie odpowiednie.

Polecane wpisy

reCAPTCHA

Czym jest reCAPTCHA? reCAPTCHA v3 jest usługą dostarczaną przez Google, która pomaga weryfikować, czy użytkownik jest człowiekiem, a nie botem – poprzez analizę zachowania na

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »