Jak szybko przerobić wideo na SCORM w Articulate 360?

Jak szybko przerobić wideo na SCORM w Articulate 360?

Spis treści

Wideo na SCORM Articulate 360

Articulate 360 jest obecnie jednym w najpopularniejszych narzędzi e-learningowych na rynku. Jego intuicyjny design oraz zaawansowane funkcje pozwalają na tworzenie angażujących treści edukacyjnych – a to o właśnie chodzi w nauce online. Oprócz samego Storyline w pakiecie mamy również Review – narzędzie do przeglądania i tworzenia recenzji kursu, a to wszystko online.

Stworzyłeś właśnie kurs w formie wykładu, instruktażu, samouczka i chcesz podzielić się tym ze swoimi uczniami sprawdzając przy tym czy obejrzeli treści do końca? To zadanie dla Articulate, który w szybki sposób zamieni Twoje video na SCORM, gotowy do wstawienia na LMS.

Wariant 1 – dodaj wideo do innego kursu

Najczęstszym sposobem wykorzystania filmu jest dodanie go do innego kursu e-learningowego. Film służy jako uzupełnienie treści, a następnie opublikowanie tego kursu do SCORM i załadowanie go na platformie. Jak to zrobić?

  • W Storyline 360 wybierz kartę Wstaw, a następnie wybierz opcję Wideo w sekcji Media.
  • W Rise 360 dodajesz blok multimedialny, a następnie przesyłasz wideo.

 

Jak widać to nic trudnego! Zastanówmy się co w przypadku, gdy nasz film jest tak naprawdę od początku do końca naszym kursem? Oczywiście również można korzystać z funkcji dwóch powyższych narzędzi, ale czy jest to niezbędne?

Wariant 2 – skorzystaj z Review 360

Nie! Mamy na to lepsze rozwiązanie!
Jeśli chcesz śledzić jego postęp swojego filmu na platformie edukacyjnej skorzystaj z Review 360 – przeglądu kursów online. Jak to zrobić?

#1 Załaduj wideo do Review 360

Review 360 pozwala na bezpośrednie przesłanie pliku wideo. Skorzystaj z linku – upload a file, który widać tuż nad Twoimi publikacjami. Znajdź plik na swoim komputerze. Plik może, ale nie musi być nagrany przez narzędzia Articulate!

#2 Opublikuj wideo do SCORM

Gdy załadowałeś już swój film do Review 360 czas na jego eksport na LMS.

Niebieska ikonka kamery w prawym dolnym rogu wskazuje nam, które z opublikowanych treści sa w formie wideo.

Najedź na okno z Twoim przesłanym plikiem. W prawym górnym rogu obok tytułu zauważysz wielokropek (…). Kliknij wielokropek, następnie z rozwijanej listy wybierz – export to LMS.

film2b

#3 Ustawienia exportu

Zadecyduj o ustawieniach eksportu swojego video. Możliwości exportu to:

  • SCORM 1.2
  • SCORM 2004
  • AICC
  • xAPI

 

Jednak to nie wszystko – pamiętaj także, aby określić jaki procent wideo musi zostać obejrzany, aby ukończyć daną aktywność na LMS.

film3

#4 Eksport kursu

Gdy ustawienia są wybrane czas na export! Zapisz swój plik na komputerze i załaduj na swój LMS.

Podsumowanie

Koniec! Czy to nie było banalnie proste? Review 360 pozwala nam na przekształcenie dowolnego filmu w plik gotowy do załadowania na platformę e-learningową.

Pamiętaj! Jeśli masz wideo przygotowane w Peek czy Replay lub z innego programu to możesz je zaimportować na Review i pobrać potem do wersji LMS z ustawieniami po ilu % kurs zostanie zaliczony.

Masz pytania?

Zadzwoń a postaramy odpowiedzieć na wszystkie Twoje wątpliwości. Doradzimy czy program, platforma są dla Ciebie odpowiednie.

Polecane wpisy

Kreator kursów H5P

Czym jest H5P? H5P (HTML5 Package) to otwarte oprogramowanie edukacyjne, które umożliwia tworzenie interaktywnych treści na platformach elearningowych i stronach internetowych. H5P jest oparty na

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »