Kreator kursów H5P

Kreator kursów H5P

Spis treści

Czym jest H5P?

H5P (HTML5 Package) to otwarte oprogramowanie edukacyjne, które umożliwia tworzenie interaktywnych treści na platformach elearningowych i stronach internetowych. H5P jest oparty na językach HTML5, CSS i JavaScript, i jest kompatybilny z większością popularnych platform e-learningowych – jak Moodle – i systemów zarządzania treścią – jak WordPress. Learning designerzy mogą tworzyć, udostępniać i osadzać różnorodne materiały, takie jak quizy, prezentacje, filmy interaktywne oraz gry edukacyjne, bez konieczności posiadania zaawansowanych umiejętności programistycznych.

Główne funkcje i możliwości H5P

Jakie funkcje możemy i możliwości daje nam H5P:

  • Quizy i testy: Nauczyciele mogą tworzyć różnorodne quizy, testy wielokrotnego wyboru, prawda/fałsz, pytania otwarte i wiele innych. W ten sposób masz wgląd w postęp swoich kursantów.
  • Interaktywne wideo: Wzbogacaj swoje nagrania dodając pytania, linki, etykiety i inne elementy interaktywne, co sprzyja większemu zaangażowania odbiorcy.
  • Prezentacje i kursy: H5P umożliwia tworzenie kompleksowych prezentacji i kursów z interaktywnymi ekranami, które mogą zawierać teksty, obrazy, filmy, quizy i inne elementy.
  • Flashcards: Idealne do nauki słówek, pojęć czy faktów, w H5P można je łatwo tworzyć i modyfikować i wzbogacać o elementy graficzne
  • Gry edukacyjne: H5P oferuje również możliwość tworzenia prostych gier edukacyjnych, które pomagają w nauce poprzez zabawę.


Na przyjemność i prostotę tworzenia treści w H5P wpływa intuicyjny interfejs. Dodawanie, usuwanie i modyfikowanie elementów nie wymaga od nauczyciela zaawansowanych umiejętności tj. kodowanie.

H5P jest oparty na językach HTML5, CSS i JavaScript, i jest kompatybilny z większością popularnych platform e-learningowych – jak Moodle – i systemów zarządzania treścią – jak WordPress. Przez co osadzanie stworzonych treści na stronach internetowych, platformach i blogach jest możliwe

H5P oferuje narzędzia do śledzenia wyników i postępów użytkowników. Dzięki temu edukatorzy mogą analizować, jak uczniowie radzą sobie z materiałem i dostosowywać swoje metody nauczania.

Każdy element w H5P można dostosować do indywidualnych potrzeb. Użytkownicy mają kontrolę nad wyglądem, czasem trwania, opcjami oceniania, feedbackiem i innymi ustawieniami.

Zalety korzystania z H5P

Zalety onboardingu w platformie e-learningowej obejmują:

check

Dostępność i otwartość: Jako narzędzie open-source, H5P jest darmowe i dostępne dla każdego. Prace nad jego rozwojem i ulepszaniem trwają codziennie.

check

Zwiększenie zaangażowania: Interaktywne treści tworzone w H5P są bardziej angażujące niż tradycyjne materiały, co może prowadzić do lepszych wyników w nauce. Ciekawe przekazanie treści zachęca do częstszego uczestnictwa w tego typu kursach.

check

Wsparcie i społeczność: H5P posiada aktywną społeczność użytkowników, która dzieli się wiedzą, pomysłami i rozwiązaniami problemów.

check

Łatwość użycia: Nawet osoby bez zaawansowanej wiedzy technicznej mogą z łatwością tworzyć i publikować treści w H5P.

Podsumowanie

H5P staje się zapewne jednym z potężniejszych narzędzi w świecie e-learningu. Przyczynia się do rewolucji tego świata poprzez innowacyjne formy pokazania treści edukacyjnych i sprawdzania postępów uczniów. Dostępność, łatwość użycia oraz bezproblemowa integracja zwiększa atrakcyjność narzędzia w oczach edukatora, których chce wzbogacać swoje materiały dydaktyczne i zwiększyć zaanagażowanie uczniów. HP5 pozwala każdemu stać się twórca interaktywnych treści i to jest niesamowite

Masz pytania?

Zadzwoń a postaramy odpowiedzieć na wszystkie Twoje wątpliwości. Doradzimy czy program, platforma są dla Ciebie odpowiednie.

Polecane wpisy

Kreator kursów H5P

Czym jest H5P? H5P (HTML5 Package) to otwarte oprogramowanie edukacyjne, które umożliwia tworzenie interaktywnych treści na platformach elearningowych i stronach internetowych. H5P jest oparty na

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »