Aktualizacja Articulate Rise 360

Aktualizacja Articulate Rise 360

Spis treści

Rise 360 jest świetnym narzędziem online, które dostajemy razem w pakiecie z Articulatem 360. Rise 360 służy do wykonywania prostych i responsywnych szkoleń e-learningowych korzystając z zasobów programu. Twórcy tego oprogramowania wypuścili niedawno nowa, bardzo ciekawa aktualizację dotyczącą dostosowywania motywów. Dzięki motywom czynimy nasz kurs unikatowym.

Skorzystaj z wersji próbnej Rise!

Czym są motywy w Rise 360?

Wieloletni użytkownicy Rise wiedza jak wyglądało dostosowywanie kursów przed aktualizacja. Dla tych co dopiero zaczynają prace z oprogramowaniem – dostosowanie dotyczyło bardzo okrojonej wersji gdzie zarządzaliśmy czcionkami, kolorami akcentów, nawigacja oraz etykietami kursu.

Aktualizacja o motywy wnosi Rise na wyższy poziom e-learningu.

Po aktualizacji obok zakładki settings pojawiła się nowa zakładka THEME. Po wejściu w nią masz do wyboru trzy gotowe motywy:

Ale to nie wszystko, w każdym z motywów zarządzaj strona początkową  twojego szkolenia do wyboru masz 8 układów. Następnie przejdź do zarządzania nawigacją i opcjami jej przycisków. Nie zapomnij także o wyglądzie nagłówków poszczególnych rozdziałów twojego szkolenia.

Dzięki nowej aktualizacji możesz podejrzeć swój kurs na różnych urządzeniach, a to wszystko na żywo!

Labels

Po aktualizacji mamy możliwość tłumaczenia wnętrza naszego kursu – przycisków i wiadomości, które widza Twoi odbiorcy, jak również globalnych nazw bloków, które zapewnia nam Rise. Możemy robić to ręcznie bądź korzystając z 4 wbudowanych języków, są nimi: niemiecki, hiszpański, angielski i francuski.

Etykiety i ich tłumaczenia staja się problemem w momencie, gdy przesyłamy kurs innym twórca. Niestety nie zostaną powielane do przekazywanych kopii projektu. Miejmy nadzieję, że kolejna aktualizacja przyniesie nam ta funkcję. A teraz pamiętajmy, aby przekazać listę tłumaczeń kolegom.

Cover page

Korzystaj z 8 nowych układów strony powitania, w swoim kursie. Taka liczba znajduję się w każdym z motywów. Wybierz osobista opcji dostosowania poprzez dodanie obrazka wyróżniającego szkolenia, który będzie widoczny na stronie tytułowej oraz etykiecie Twojego kursu. Przesyłaj grafiki prosto z komputera lub poszukaj odpowiedniego obrazu w bibliotece zasobów Articulate.

Już teraz wykadruj odpowiednio swój obraz w danym motywie Articulate Rise. Wybierając funkcję crop image.

Typy nawigacji

Już teraz dostosowuj swoje menu do wyglądu kursu. Skorzystaj z ciekawych opcji kolorystycznych, bądź wykorzystaj obrazek wyróżniający. Zarządzaj jego wyświetlaniem do wyboru masz:

  • klasyczny boczny panel menu,
  • kompakt -menu znajduje się w lewym dolnym rogu kursu, przez co odbiorca skupia się głownie na treści ekranu. Minimalizowana jest w tej sposób przestrzeń jaka kradnie klasyczny boczny panel. Ten model pojawia się tylko na komputerach oraz tabletach w poziomie, a staje się klasycznym paskiem bocznym na reszcie widoków responsywnych.
  • pełen ekran – nowość, menu ukryte jest pod przyciskiem hamburgera tuż nad nagłówkiem rozdziału. Po jego wciśnięciu rozwija się nakładka, która porywa cały ekran szkolenia.
  • bądź jego ukrycie w kursie.

Buttony

W zakładce nawigacji możesz przejść do ustawień przycisków szkolenia. Do wyboru masz pełna szerokość przycisku bądź dużo mniejszy okrągły design z animacja wlatywania, który wyświetla się w prawym rogu szkolenia. Twórz spersonalizowana kolorystykę oddającą ducha Twojej firmy. Jeśli przyciski nie są Ci potrzebne po prostu wyłącz ta funkcje.

Nagłówki rozdziałów kursu

Podobnie, jak w wyżej opisanych przyciskach korzystaj z nowego sposobu dostosowywania nagłówków. Pamiętaj, że kurs powinien odwzorowywać paletę barw Twojej firmy! Teraz to możliwe wybieraj niestandardowe kolory tła, bądź pokuś się o zdjęcie w tle. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z wyrazistością nagłówków. W takiej sytuacji zarządzaj ich wielkością, to nowe ustawienie znajdziesz poniżej. Ważne jest dostosowywanie wysokości i wielkości nagłówków do przycisków, które wybraliśmy wyżej. Wlatujący, okrągły przycisk świetnie prezentuje się przy małej wysokości. Skąd ten wniosek? Przycisk, który wyświetla się na pełnej szerokości może być mylony z nagłówkiem! Pamiętaj o korzystaniu z różnorodnej kolorystyki.

Podsumowanie

Aktualizacja Rise 360 przyniosła, wiele nowości, które wprowadzają szkolenia na wyższy poziom edukacji. Odbiorcy chętniej siegaja do ciekawych, przejrzystych i responsywnych kursów, a to wszystko dzięki motywom stworzonym przez ekspertów e-learningu. Rise 360 dba o ciebie i Twoje potrzeby. Pamiętaj o konieczności zachowania ducha swojej firmy poprzez dostosowanie designu całego kursu, przycisków, nagłówków, strony powitania oraz unikatowej czcionki, która możesz załadować w kursie. Czcionka musi być w formacie WOFF.

Miłej nauki!

Masz pytania?

Zadzwoń a postaramy odpowiedzieć na wszystkie Twoje wątpliwości. Doradzimy czy program, platforma są dla Ciebie odpowiednie.

Polecane wpisy

reCAPTCHA

Czym jest reCAPTCHA? reCAPTCHA v3 jest usługą dostarczaną przez Google, która pomaga weryfikować, czy użytkownik jest człowiekiem, a nie botem – poprzez analizę zachowania na

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »