Polskie znaki w Rise

Polskie znaki w Rise

Spis treści

Wybrałeś czcionkę w kursie w Rise, ale masz problem z wyświetlaniem polskich znaków? Zaraz pokażemy Ci jak uporać się z nim w kilka minut.

Mamy na to 3 sposoby:

  1. Zmiana domyślnego motywu w Rise.
  2. Zmiana czcionki.
  3. Dodanie własnej czcionki.

Zmiana motywu w Rise

Domyślnym motywem każdego kursu w Rise jest motyw o tej samej nazwie: Rise. Motyw ten ma często problem z wyświetlaniem polskich znaków. Zatem pierwszym rozwiązaniem jest zmiana motywu na jeden z dwóch pozostałych motywów Apex i Horizon. Rozwiązania to pomaga w wielu kursach, ale nie wszystkich. Możemy przecież nie chcieć zmieniać motywy. Sprawdź niżej pozostałe sposoby.

Rise theme

Zmiana czcionki w Rise

Innym i prostszym sposobem jest wytestowanie polecanych przez program Rise czcionek. Są to czcionki wbudowane. Ogólnie czcionki te prezentują się dobrze w treści kursu. Większość z nich jednak generuje błędy w bocznym menu, nagłówkach ekranów bądź tytule, wszystko w połączeniu z motywem Rise.

Dodaj swoją czcionkę do Rise – krok po kroku

#1 Ekran szkolenia, który generuje błędy w wyświetlaniu polskich znaków.
Błędy w wyświetlaniu czcionki widoczne są dopiero po publikacji kursu do Review, bądź po załadowaniu paczki SCORM na platformie.

rise błąd czcionki

#2 Zaloguj się do Rise.
#3 Następnie przejdź do Theme (motyw) i zacznij zarządzać jego ustawieniami.
Zakładka theme pozwala projektantowi na dostosowywanie wyglądu swojego kursu (wybieraj: motyw, kolory, nawigację, cover photo, czcionkę).

rise articulate 360 motyw

#4 Z rozwijanego menu po lewej stronie wybierz Fonts (czcionki) i zarządzaj wyglądem treści kursu.

rise zmiana czcionki

#5 Aby dodać swoja czcionkę, w zakładce Fonts wybierz More (więcej), a następnie kliknij Manage Custom Fonts (zarządzaj niestandardowymi czcionkami).

dodanie czcionki rise

#6 Kliknij przycisk Add custom fonts( dodaj niestandardowa czcionkę), nadaj nazwę swojej czcionce i zładuj ja do Rise (najlepiej 3 fromach regular, bold i italic, wystarczy jednak sam regular).

#7 Wróć do zakładki More (więcej), następnie wybierz w kursie dodana przez siebie czcionkę dla nagłówków (headings) i treści (body).

czcionki w rise

#8 Opublikuj kurs ponownie i podejrzyj zmiany.

publikacja kursu rise

Czcionki Rise – wskazówki

check

Format czcionki: do Rise można dodać czcionki tylko w formacie WOFF.

check

Skąd pobrać czcionki: czcionki można pobierać z darmowych stron.

check

Konwertowanie do WOFF: nieodpowiedni format pliku czcionki można convertować do formatu WOFF na darmowych stronach.

 Czcionka Lato wykorzystana w poradniku

Masz pytania?

Zadzwoń a postaramy odpowiedzieć na wszystkie Twoje wątpliwości. Doradzimy czy program, platforma są dla Ciebie odpowiednie.

Polecane wpisy

reCAPTCHA

Czym jest reCAPTCHA? reCAPTCHA v3 jest usługą dostarczaną przez Google, która pomaga weryfikować, czy użytkownik jest człowiekiem, a nie botem – poprzez analizę zachowania na

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »