reCAPTCHA

reCAPTCHA

Spis treści

Czym jest reCAPTCHA?

reCAPTCHA v3 jest usługą dostarczaną przez Google, która pomaga weryfikować, czy użytkownik jest człowiekiem, a nie botem – poprzez analizę zachowania na stronie internetowej. Jest to sposób na walkę z nadużyciami, takimi jak spam wykonywany przez automatyczne skrypty internetowe. W przeciwieństwie do wcześniejszych wersji reCAPTCHA, które wymagały od użytkowników rozwiązywania zagadek z obrazków, wersja v3 działa w sposób niewidoczny dla użytkownika, a Google analizuje zachowanie użytkownika na stronie internetowej, takie jak kliknięcia, ruch myszką itp., aby określić, czy użytkownik jest prawdziwy czy też podejrzany. Ostateczna ocena pomaga witrynie internetowej zdecydować, czy użytkownik powinien zostać dopuszczony, czy też może być botem lub innym formularzem zautomatyzowanego ataku.

Instrukcja generowania reCAPTCHA

Na stronie https://www.google.com/recaptcha nie ma przycisku do zalogowania się. Dlatego zacznij od zalogowania się w google. Najprościej będzie wykorzystać pocztę Gmail.

Krok 1. Zaloguj się do poczty Gmail.

logowanie do konta gmail

Krok 2. Po zalogowaniu wejdź na stronę google reCAPTCHA. Wybierz opcję z menu v3 Admin Console.

https://www.google.com/recaptcha

Krok 3. Kliknij ikonę Plus, aby rozpocząć dodawanie domeny.

dodaj recaptcha

Krok 4. Uzupełnij następujące pola:

1. Twoja nazwa (dowolna) – pozwoli Ci później rozróżniać dodane domeny jeśli będziesz miał ich więcej.

2. Wybierz typ zabezpieczenie – v3.

3. Dodaj adres strony internetowej jaką chcesz zabezpieczyć, np: onet.pl

4. Kliknij Prześlij.

wypełnienie formularza recaptcha

Krok 5. Przejdziesz do strony gdzie znajdują się dwa klucze. Gotowe.

Masz pytania?

Zadzwoń a postaramy odpowiedzieć na wszystkie Twoje wątpliwości. Doradzimy czy program, platforma są dla Ciebie odpowiednie.

Polecane wpisy

reCAPTCHA

Czym jest reCAPTCHA? reCAPTCHA v3 jest usługą dostarczaną przez Google, która pomaga weryfikować, czy użytkownik jest człowiekiem, a nie botem – poprzez analizę zachowania na

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »