Certyfikat ukończenia kursu

Certyfikat ukończenia kursu

Spis treści

Nauka online w dzisiejszych czasach dla wielu z nas staje się powszechna i ogólnodostępna. Jest to zasługa e-learningu. Jesteśmy w stanie poszerzać swoja, wiedzę niezależnie od miejsca, w którym obecnie się znajdujemy. Ale to nie wszystko. Wiele szkoleń online gwarantuje nam zaświadczenia podniesienia naszych kwalifikacji zwane inaczej certyfikatem ukończenia kursu. Każdy z nas chce go mieć na swojej platformie LMS, ponieważ podnosi to atrakcyjność szkolenia.

Generowanie certyfikatu ukończenia kursu – kto to robi?

Opcja #1 – Kurs elearningowy

Jedne z najpopularniejszych narzędzi elearningowych, mam tu na myśli Lectore i Articulate Storyline pozwalają nam na wstawienie a następnie pobieranie certyfikatu bezpośrednio z kursu. Natomiast certyfikat ten nie posiada zmiennych, które są bardzo ważne ponieważ automatycznie generują nasze np. imię i nazwisko, datę. Co prawda można je dodać ręcznie, ale nie jest to najlepszym rozwiązaniem, ponieważ użytkownik sam wpisuje swoje dane przez co może dojść do podszywania się pod zupełnie inna osobę. Certyfikaty osadzane w kursie są aktualnie rzadko spotykane.

Pojedyncze firmy korzystają z tej opcji robiąc darmowe kursy w internecie (format HTML) bez konieczności rejestracji użytkownika w systemie (mniej kliknięci – ławty dostęp – większe zainteresowanie). Z takich kursów demo użytkownicy chętnie korzystają chcąc sprawdzić jakość kursu przed ich zakupem. Potencjalny Klient może wykonać demonstracyjny kurs online i wygenerować sobie przykładowy certyfikat. 

Szukasz programu elearningowego to zobacz:

Opcja #2 – Platforma elearningowa

Osobom raczkującym w temacie elearningu wyjaśnię, że każda platforma e-learningowa jest w stanie automatycznie generować certyfikaty ukończenia kursu bądź zaliczenia egzaminu przez kursantów po spełnieniu określonych aktywności. Możemy wzbogacić wygląd naszego zaświadczenia dodając indywidualny wzór certyfikatu, który będzie służył jako nasze tło. Warto dodać do niego na sztywno wyrażenia, które będą wielokrotnie powielane. Taki certyfikat można potem powiela co wielu kursów. Resztą zajmie się platforma e-learningowa. Automatycznie uzupełni certyfikat o imię i nazwisko kursanta, datę, nazwę szkolenia, wynik z egzaminu, numer certyfikatu itd.

Szukasz platformy elearningowe z opcją certyfikacji szkoleń zobacz:

Programy do samodzielnego przygotowania grafiki certyfikatu

Na rynku istnieje kilka prostych rozwiązań na przygotowanie ciekawych szablonów dla naszych zaświadczeń czy certyfikatów. Zapoznaj się z poniższa lista i przekonaj się sam!

#1 Canva

To darmowe narzędzie do projektowania graficznego, które pozwala na szybkie i łatwe przygotowanie ciekawych wzorów certyfikatów. Umożliwia tworzenie różnych rodzajów projektów, takich jak plakaty, grafiki na media społecznościowe, prezentacje, okładki książek i inne. Oferuje ono szeroki wybór szablonów, elementów graficznych i narzędzi edycyjnych, które pozwalają na tworzenie atrakcyjnych projektów bez potrzeby posiadania specjalistycznej wiedzy z zakresu projektowania graficznego. Oprogramowanie jest dostępne online, jak również jako aplikacja mobilna.

Jak stworzyć wzór certyfikatu Canva?

Aby stworzyć wzór certyfikatu za pomocą Canva, należy:

  1. Zalogować się na konto Canva lub założyć nowe.
  2. Kliknąć opcję „Create a design” i wybrać „Certificate” z listy dostępnych opcji.
  3. Wybrać jeden z gotowych szablonów certyfikatów lub stworzyć własny od podstaw.
  4. Edytować tekst, kolory i elementy graficzne za pomocą narzędzi edycyjnych Canva. Możesz dodać swoje logo, zmienić kolory, zmienić fonty itp.
  5. Zapisać i pobrać certyfikat w formacie pliku, takim jak PDF lub JPEG.
  6. Wydrukować i wykorzystać certyfikat do swoich potrzeb.

Jest to ogólny przewodnik dotyczący tworzenia certyfikatów za pomocą Canva. Canva posiada różne funkcjonalności, które pozwala na tworzenie certyfikatów w różnych stylach i formatach. Dlatego zalecamy zapoznanie się z pełnym poradnikiem użytkownika Canva.

Kreator certyfikatów ukończenia kursu Canva

#2 PowerPoint

Powszechny program dla osób obracających się w szkoleniach. Posiada bibliotekę gotowych szablonów, motywów w tym certyfikatów.

Wystarczy włączyć program. Rozpocząć nowy projekt i wybrać darmowy wzór certyfikatu. Wybieramy utwórz. Następnie przechodzimy do edycji z racji na powszechność oraz intuicyjny interfejs nie jest to trudnością.

Szablony certyfikatu ukończenia kursu PPT

#3 Microsoft Word

Kolejnym, lecz mniej intuicyjnym programem, który zapewnia nam pakiet Office jest Microsoft Word. Udostępnia nam on kilka podstawowych wzorów szablonów dla certyfikatów.

Otwórz program, wyszukaj certyfikat, wybierz wzór. Dokonaj edycji.

Więcej angażujących treści znajdziesz klikając w przycisk.

Szablony certyfikatu ukończenia Word

#4 Photoshop i Affinity Photo

Program te przeznaczone są dla osób o zaawansowanych umiejętnościach graficznych. Pozwalają on na tworzenie angażujących grafik od podstaw. Dla osób raczkujących w grafice polecamy jednak skorzystanie z  przygotowanych wcześniej wzory certyfikatów, które można zakupić w wielu sklepach internetowych, np.: w Adobe Stock

Ta biblioteka posiadająca ogromne zasoby graficzne. Adobe Stock oferuje szeroka gamę ciekawych grafik, które możesz użyć do tworzenia własnych treści. Posiada również gotowe wzory certyfikatów, plakatów, ulotek itp. W formie edytowalnej.

Biblioteka wzorów certyfikatu ukończenia

Masz problem z samodzielnym przygotowaniem certyfikatów. Zgłoś się do nas. Na pewno  Ci pomożemy!

Masz pytania?

Zadzwoń a postaramy odpowiedzieć na wszystkie Twoje wątpliwości. Doradzimy czy program, platforma są dla Ciebie odpowiednie.

Polecane wpisy

reCAPTCHA

Czym jest reCAPTCHA? reCAPTCHA v3 jest usługą dostarczaną przez Google, która pomaga weryfikować, czy użytkownik jest człowiekiem, a nie botem – poprzez analizę zachowania na

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »