Jak przekazać kopię kursu stworzonego w Rise?

Jak przekazać kopię kursu stworzonego w Rise?

Spis treści

Rise jest narzędziem online do tworzenia responsywnych kursów e-learningowych. Narzędzie składa się z gotowych szablonów do umieszczania treści, interaktywnych bloków oraz  zdjęć. Od niedawana możemy także zarządzać layoutem, nawigacja oraz kolorami naszego szkolenia.

Rise pozwala na dzielenie się swoja pracą z kolegami z zespołu dzięki wykorzystaniu funkcji dostępnych w wersji Team – kolaboracja, czyli wspólna (na zmianę) praca nad jednym kursem.

Ale to nie wszystko możesz również przekazywać kopie swojego projektu innym trenerom, firmom bez posiadania wersji Team. W tym artykule pokażemy Ci jak w łatwy sposób dzielić się swoimi treściami w Rise. Zajmie Ci to dosłownie kilka minut.

Zaczynajmy!

Przekazywanie kopii kursu Rise krok po kroku

#1 Przejdź do Rise i najedź na kartę swojego kursu.

#2 Kliknij wielokropek widoczny w prawym górnym rogu karty.

#3 Z rozwijanej listy wybierz „send a copy”.

#4 Wpisz adres mailowy osoby, do której chcesz wysłać kopie kursu (osoba to musi posiadać ważny abonament Articulate 360) i musisz wykorzystać email jakim loguje się do swojego konta 360.articulate. Dodatkowo możesz poniżej dołączyć dowolna wiadomość.

#5 Kliknij „send”.

#6 Wskazana osoba dostanie maila z powiadomieniem, a kurs będzie znajdował się w jej zasobach, czyli w Rise.

Więcej o kopii kursu Rise

Każda przekazana w ten sposób kopia jest niezależną wersja projektu. Autorzy mogą nanosić zmiany bez obawy o inne wersje kursu. Po aktualizacji kurs wraca do Ciebie z powrotem i co teraz? O nic się nie martw nowa wersja zostanie po prostu dodana do Twoich zasobów bez ingerencji w oryginał. Będziesz posiadaczem dwóch wersji szkolenia.

Ciekawostka: Podczas przekazywania kursu text labels (tłumaczenia nawigacji/kursu) nie powielają się. Dostajesz kurs z językiem domyślnym – angielskim.

Jeśli chcesz przetłumaczyć swój kurs przejdź do swojego kursu. Wybierz zakładkę settings. 

Przejdź do labels. Dokonaj ręcznego tłumaczenia lub wprowadź tłumaczenia przygotowane do wcześniejszych projektów.

Masz pytania?

Zadzwoń a postaramy odpowiedzieć na wszystkie Twoje wątpliwości. Doradzimy czy program, platforma są dla Ciebie odpowiednie.

Polecane wpisy

Kreator kursów H5P

Czym jest H5P? H5P (HTML5 Package) to otwarte oprogramowanie edukacyjne, które umożliwia tworzenie interaktywnych treści na platformach elearningowych i stronach internetowych. H5P jest oparty na

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »