Jak przekazać kopię kursu stworzonego w Rise?

Jak przekazać kopię kursu stworzonego w Rise?

Spis treści

Rise jest narzędziem online do tworzenia responsywnych kursów e-learningowych. Narzędzie składa się z gotowych szablonów do umieszczania treści, interaktywnych bloków oraz  zdjęć. Od niedawana możemy także zarządzać layoutem, nawigacja oraz kolorami naszego szkolenia.

Rise pozwala na dzielenie się swoja pracą z kolegami z zespołu dzięki wykorzystaniu funkcji dostępnych w wersji Team – kolaboracja, czyli wspólna (na zmianę) praca nad jednym kursem.

Ale to nie wszystko możesz również przekazywać kopie swojego projektu innym trenerom, firmom bez posiadania wersji Team. W tym artykule pokażemy Ci jak w łatwy sposób dzielić się swoimi treściami w Rise. Zajmie Ci to dosłownie kilka minut.

Zaczynajmy!

Przekazywanie kopii kursu Rise krok po kroku

#1 Przejdź do Rise i najedź na kartę swojego kursu.

#2 Kliknij wielokropek widoczny w prawym górnym rogu karty.

#3 Z rozwijanej listy wybierz „send a copy”.

#4 Wpisz adres mailowy osoby, do której chcesz wysłać kopie kursu (osoba to musi posiadać ważny abonament Articulate 360) i musisz wykorzystać email jakim loguje się do swojego konta 360.articulate. Dodatkowo możesz poniżej dołączyć dowolna wiadomość.

#5 Kliknij „send”.

#6 Wskazana osoba dostanie maila z powiadomieniem, a kurs będzie znajdował się w jej zasobach, czyli w Rise.

Więcej o kopii kursu Rise

Każda przekazana w ten sposób kopia jest niezależną wersja projektu. Autorzy mogą nanosić zmiany bez obawy o inne wersje kursu. Po aktualizacji kurs wraca do Ciebie z powrotem i co teraz? O nic się nie martw nowa wersja zostanie po prostu dodana do Twoich zasobów bez ingerencji w oryginał. Będziesz posiadaczem dwóch wersji szkolenia.

Ciekawostka: Podczas przekazywania kursu text labels (tłumaczenia nawigacji/kursu) nie powielają się. Dostajesz kurs z językiem domyślnym – angielskim.

Jeśli chcesz przetłumaczyć swój kurs przejdź do swojego kursu. Wybierz zakładkę settings. 

Przejdź do labels. Dokonaj ręcznego tłumaczenia lub wprowadź tłumaczenia przygotowane do wcześniejszych projektów.

Masz pytania?

Zadzwoń a postaramy odpowiedzieć na wszystkie Twoje wątpliwości. Doradzimy czy program, platforma są dla Ciebie odpowiednie.

Polecane wpisy