Jak stworzyć eBooka w narzędziu e-learningowym?

Jak stworzyć eBooka w narzędziu e-learningowym?

Spis treści

Literatura w formacie PDF jest obecnie najpowszechniejsza forma krążącą w sieci. Dzięki odpowiednim narzędziom elearningowym jesteśmy w stanie stworzyć bardziej interaktywną i zaawansowaną wersje dokumentu na bazie PDF.

Z tego artykułu dowiesz się jak w kilka chwil sformatować swój plik do Ebooka. Przyswajanie wiedzy stanie się przyjemniejsze, a Ty wniesiesz swój e-learning na wyższy poziom.

Czym jest eBook?

Ebook przypomina  namacalną wersję tradycyjnej książki wyświetlanej na ekranach naszych telefonów, tabletów czy komputerów. Jednak oprócz klasycznej treści jesteśmy w stanie poszerzyć horyzonty zawartej w niej wiedzy o dodatkowe funkcje: nawigację, hiperlinki, kontrolę nauki. Ebook podobnie jak wersje drukowane posiada podział na strony. O jego atrakcyjności świadczy złudzenie przesuwania stron po kliknięciu w nawigację. Twoi odbiorcy będą Ci wdzięczni za taka formę zapoznawania się z dokumentami, PDF-ami.

eBook w elearningu. Zalety

Oczywiście ebook w elearningu nie powstaje z myślą, aby zastąpić interaktywne kursy elearningowe. Powstał on z myślą o potrzebie dostarczenie dużej partii wiedzy. Często wiedza ta ma być dostarczona w bardzo szybkim tempie (brak czasu na tworzenie kurs). Wiedza najczęściej jest w postaci pisanej (regulaminy, akty prawne, procedury) w word, PDF. Dodatkowo chcemy, aby wiedza ta znalazła się na naszej platformie elearningowej (ochrona dostępu) i była monitorowana (czy przeczytaliśmy ebook).

Korzystając np: z iSpring Suite stworzysz ebook z dokumentów Word, PDF i PPT, ale to nie wszystko. Dzięki iSpring twoja książka może być zamieszczona na stronie internetowej, a także na platformie elearningowej, a to wszystko dzięki zgodności ze standardami takimi jak: SCORM, AICC i xAPI. 

Korzystając z iSpring możesz przerobić zwykły dokument Word czy PPT na interaktywną książkę. Możesz kontrolować przyswajanie wiedzy przez uczniów czy pracowników. W kilka minut stworzysz ebook z funkcjami:

Tworzenie eBooka w 3 krokach

Otwórz aplikacje iSpring Suite lub pobierz wersję trial prosto od dystrybutora. Wersja próbna ważna jest 14 dni.

Testuj iSpring:

#1 Z Quick start wybierz zakładkę Books. Następnie zadecyduj, który rodzaj dokumentu zamienisz na eBooka.

#2 Twój dokument stał się cyfrowa książka. Kliknij Preview, aby podejrzeć wyświetlanie zawartości Ebooka na różnych urządzeniach, we wybranej orientacji – sprawdź responsywność.

#3 Następnie przejdź do Publikacji, która znajduje się zaraz przy podglądzie. Wybierz do jakiego formatu chcesz opublikować swój materiał. SCORM jest obecnie najpowszechniejszym standardem do publikacji na LMS, który pozwala na śledzenie postępu Twoich kursantów. Z rozwijanej listy możesz wybrać SCORM 1.2/2004, AICC, API i cmi5.

Wybierz Quality, aby zdecydować o jakości dołączonych grafik do Ebooka.

Additionally pozwoli Ci zabezpieczyć książkę hasłem – np: gdy publikujesz książkę na swój komputer i rozsyłasz ją e-mailem. W tej zakładce zdecydujesz również o możliwości kopiowania tekstu książki przez odbiorców.

Accesibility Mode pozwoli Ci na wybór języka programu z listy.

Brawo! Stworzyłeś swojego pierwszego Ebooka w iSpring Suite. Możesz podejrzeć jeszcze raz swoja książkę klikając view book; możesz przesłać ja mailem do kursantów, bądź stworzyć paczkę ZIP i przesłać swoje treści na LMS gdzie Ebook stanie się kursem e-learningowym do którego zapiszesz uczniów i zachęcisz do zapoznania się z przekonwertowana treścią.

Konwersja zachowa wszystkie dodane do niej elementy bez zmian typu hiperlinki, grafika oraz nawigacja.

Twórz angażujące materiały – quizy, interakcje, dialogi czy eBooki razem z narzędziem iSpring Suit. Jeśli masz jakies pytania skontaktuj się z nami. Przygotowaliśmy dla Ciebie wsparcie techniczne  w postaci dłuższych filmików instruktażowych. Nie zostaniesz z tym sam.

Masz pytania?

Zadzwoń a postaramy odpowiedzieć na wszystkie Twoje wątpliwości. Doradzimy czy program, platforma są dla Ciebie odpowiednie.

Polecane wpisy

reCAPTCHA

Czym jest reCAPTCHA? reCAPTCHA v3 jest usługą dostarczaną przez Google, która pomaga weryfikować, czy użytkownik jest człowiekiem, a nie botem – poprzez analizę zachowania na

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ »