Szkolenie Articulate 360

Naucz się jak tworzyć interaktywne kursy. Zacznij przygodę z e-learningiem od solidnego szkolenia z Articulate 360. Nie trać czasu na samodzielną naukę.

Cechy szkolenia:

14 godzin szkolenia. Szkolenie trwa dwa dni po 7 godzin.

26 slajdów. Tyle slajdów kursu stworzymy podczas szkolenia.

7 slajdów testu. Plus slajd z wynikami i bank pytań stworzymy podczas szkolenia.

Wsparcie w pracy. Pomożemy Ci przez pierwsze 3 msc przy produkcji kursów.

Korzyści ze szkolenia

Wysoka satysfakcja uczestników naszych szkoleń!
Testuj Articulate 360

Przejdź na stronę Articulate, zarejestruj się i uzyskaj 30-dniowe demo programu Articulate360.

Program nauczania

Zapoznasz się z interfejsem programu. Stworzymy nowy projekt: rozmiar kursu, ustawienia kolorów i czcionki dla całego kursu. W Slide Master – stworzymy szablony slajdów a później pytań do testu, stronę: pomoc, aby dalsza praca nad kursem przebiegała sprawnie i z powtarzalnym layoutem kursu. 

W Story View dodamy rozdziały i ekrany kursu. Poznamy jak działa widok kursu, kopiowanie ekranów, import slajdów z innego projektu. Poznasz zasady nawigacji między scenami i ekranami. Dowiesz się o jakie błędy w nawigacji często są robione w kursach.

W trakcie tworzenia kursu będziemy dodawać i edytować wielokrotnie tekst + przewijanie tekstu; grafikę i kształty, postacie. Dodamy audio i wideo do kursu z omówieniem ich ustawień. Zastosujemy malarz formatów do tekstu i stanów.
Każda treść kursu trafia na Timeline i tym się też zajmiemy: jak osadzić obiekt w ramach czasowych slajdu + animacje wejścia i wyjścia.

Zastosujemy w praktyce warstwy. Poznajemy właściwości warstwy bazowej i warstw dodatkowych. Wyjaśnimy zależność warstwy bazowej i warstw dodatkowy. Sprawdzić co stanie się po ponownym odwiedzeniu slajdu i warstwy na slajdzie. Dodamy przyciski do kursu i poznamy stany przycisków. 

Stworzone zostaną dwa slajdy gdzie połączymy suwak (slider) ze zmianą warstwy oraz ze zmianą stanu.

Stworzymy różne akcje w kursie; akcje do mediów, nawigacji, stanów, warstw. Przypiszemy różne akcje do jednego przycisku – co spowoduje konieczność dodania warunków do akcji
Na koniec stworzymy własne zmienne (prawda/fałsz) sprawdzające czy kursant zapoznał się z treścią ekranu i odblokowujące nawigację.

Skorzystamy z materiałów dostępnych w bibliotece programu. Wykorzystamy zdjęcia, filmy, postać.

Kluczowym elementem będzie wstawienie szablonu kursu z biblioteki. Nigdy nie zaczynamy treningu od pracy z szablonami! Kursant musi nauczyć się jak tworzyć własny szablon kursu. Poznać zależności – szablon slajdu – warstwy – akcje – nawigacja a potem player. Dopiero wtedy możemy zacząć prace z importem szablonu slajdu i pytań.

Dodamy specjalny rozdział, w którym ustawimy warunki testu: próg zaliczenia, nawigację. Poznasz i zrozumiesz bardzo ważne ustawienia testu liniowego, testu z losowaniem pytań i ekranu z wynikami testu.

Utworzymy siedem różnych typów pytań: prawda/fałsz; jednokrotnego i wielokrotnego wyboru; wpisywanie w puste pole; łączenie w pary.
Następnie stworzymy Freeform Question typu hot spot oraz dwa przeciągnij i upuść. W tym ostatnim pytaniu zrobimy korelację odpowiedzi dobrej i złej ze stanami obiektów (stany drag&drop). Skonfigurujemy różne typy akcji po udzieleniu odpowiedzi na pytanie.

 

Jedno z pytań opublikujemy do Review w celu jego osadzenia później w kursie Rise.

Same pytania nie są testem! Wstawimy slajd Results. Poznamy dokładnie zasady budowy testu, punktacji, czasu trwania, liczby podejść. Ustawimy przegląd odpowiedzi udzielonych w teście.
Stworzymy szablon komentarzy (feedback) do dobrych i złych odpowiedzi. Dodamy akcje przejścia do podpowiedzi w przypadku udzielenia złej odpowiedzi na pytanie.
Na koniec dowiemy się jak stworzyć bank pytań w celu ich losowania.

Nasz kurs „zapakujemy” do playera. Poznamy dwa rodzaje playera, zmienimy jego wygląd i kolory. Dodamy załączniki do kursu, linki, własne przyciski, słowniczek.
Zmodyfikujemy menu kursu i dowiemy się na jakich zasadach działa.
Poznajemy zaawansowane funkcje playera: blokada menu, czasu spędzonego na ekranie i przycisku Dalej tak by dostosować nawigację i przebieg kursu do Naszych wymagań 
Wyjaśnimy sobie zależności: player z menu – listwa czasowa– warstwa bazowa.

Opublikujemy kurs do SCORM dla platformy elearningowej i HTML na stronę internetową. Opublikujemy kurs do Review oraz dodamy recenzentów do kursu.,
Ustawiamy warunki zaliczenia kursu zależne od ilość odwiedzonych slajdów lub uzyskanego wyniku w teście lub akcji na wybranej stronie kursu. Powstały kurs testowo zaimportujemy do platformy Moodle. 

Stworzymy 4 stronicowy kurs + 3 pytania w Rise. Nauczymy się jak zmieniać wygląd kursu, tłumaczenia, publikować kurs do SCORM i Review. Dowiemy się także jak zaimportować slajd z Storyline. Zaimportujemy pytanie typu przeciągnij i upuść do Rise (ten typ pytanie nie jest dostępny w Rise). Dowiemy się jak dzielić projekty z Rise z członkami zespołu bez posiadania wersji Articulate 360 Team.

Na koniec zrobimy 15 minutowe nagranie wideo prezentacji w Replay 360 i opublikujemy do MP4.

Cenne wsparcie

icon_1
600 zł na start

Każdy trening wspieramy 4 godzinami dodatkowych konsultacji online ważne 3 miesiące.

Ikona pliki
Pliki do kursu

Dostaniesz gotowe pliki: tekst, wideo, grafika, film by od razu zacząć szkolenie w środowisku Storyline.

ikona ksiazka
Książka

Dwa dni treningu zostały opisane ze screenami w Naszej książce. To ponad 40 stron praktycznego przewodnika.

ikona wsparcie
Wsparcie

Odbieramy telefony Naszych Klientów wiele lat po treningu i wspieramy ich radami w pracy.

Opinie użytkowników

Certyfikat

Każdy kursant otrzyma imienne zaświadczenie udziału w szkoleniu.

Szkolenie Articulate 360

Naucz się jak tworzyć interaktywne kursy. Zacznij przygodę z e-lerningiem od dobrego treningu. Nie trać czasu na samodzileną naukę.

Cechy szkolenia:

clock2

14 godzin szkolenia. Szkolenie trwa dwa dni x 7h.

test

26 slajdów. Stworzymy podczas szkolenia.

stud

7 slajdów testu. Plus slajd z wynikami i bank pytań.

phone

Wsparcie w pracy. Pomożemy Ci przez 3 miesiące.

Zadzwon
Masz wątpilowści?

Zadzwoń a postaramy odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości. Doradzimy czy to szkolenie i program są dla Ciebie odpowiednie.

Często zadawane pytania

W 80% są takie same szkolenia. Szkolenie z Storyline 360 trwa 13h a szkolenie z Articulate 360 trwa 15h. Najwięcej czasu podczas szkolenie z Articulate 360 poświęcimy nauce obsługi najtrudniejszego programu tj. Storyline 360. W szkoleniu Articulate 360 dwie godziny poświęcimy na szkolenie z obsługi Rise (stworzymy własny kurs) oraz Replay (nagramy wideo prezentację).

W obu szkoleniach skorzystamy z Content Library (funkcja bezpośrednio w programie dostępna) oraz publikacji do Review. 

Organizujemy szkolenia w obu formach. Szkolenia stacjonarne najczęściej prowadzimy w siedzibie Klienta. Dojeżdżamy do Klientów na terenie całej Polski. Jest to łatwiejsze do zorganizowania niż dojazd zespołu kursantów do Naszej firmy. Szkolenia online organizujemy za pomocą systemów do webinary (różnych, wg. wymagań Klienta).  Zawsze są to szkolenia na żywo podczas, którego kursant ma zainstalowany program na swoim komputerze i robi szkolenie e-learningowe w Storyline równolegle z trenerem.

Nie organizujemy szkoleń otwartych. Mając wiele lat doświadczenie w organizacji szkoleń z obsługi różnych narzędzi autorskich doszliśmy do wniosku iż szkolenia otwarte nie spełniają swojej roli. Na szkolenia takie przychodzą kursanci z różnym poziomem wiedzy o programie; kursanci skupiający się na różnych funkcjonalnościach programu; kursanci pracujący w bardzo różnym tempie. Różnice te mogą rodzić frustracje podczas szkolenia. 

Organizujemy tylko szkolenia dla zamkniętych grup pracowników Klienta. Organizujemy już szkolenia od 1 kursanta.

Czas szkolenie to 2 dni tj. 13-14 godzin w formie stacjonarnej lub online. Szkolenie online możemy też podzielić na 3 dni nauki (zalecane). Nie polecamy organizacji szkoleń dłuższych niż 14h. Ilość wiedzy, szczególnie dla początkujących kursantów jest duża. Program szkoleniowy jaki realizujemy w ciągu 14h odpowiada programowi szkolenia jakie najczęściej organizują firmy w USA w ciągu 4 dni po 4,5-5h dziennie – łącznie 18-20h. 

Organizujemy też szkolenia 3 dniowe – zaawansowane. Zalecamy jednak, aby rozdzielić takie szkolenie na dwa osobne jednostki szkoleniowe. Podstawowe szkolenie 2 dniowe po którym kursant zacznie pracę w programie i zaawansowane 1 dniowe szkolenie po upływie np: 14 czy 30 dni.

Zawsze wyceniamy szkolenie indywidualnie. Cena zależy od ilości godzin szkolenia, formy: online czy stacjonarnie, ilości uczestników.

Wiemy, że koszt organizacji szkolenia zamkniętego u Nas w formie online jest tańszy od konkurencyjnych szkoleń otwartych! Po co płacić za szkolenie otwarte tyle co możesz zapłacić za szkolenie zamknięte tylko dla Ciebie lub pracowników Twojej firmy? Szkoleń otwartych nie polecamy i nie organizujemy ze względu na sztywny program nauczania oraz listę uczestników z bardzo różnymi wymaganiami co do tempa i programu szkolenia.

Oczywiście! Dlatego organizujemy tylko szkolenia zamknięte, aby program szkolenia dostosować do Twoich wymagań. 

Wielokrotnie (w zasadzie w połowie szkoleń) zdarza nam się zmiana programu szkolenia. Ustalamy to wspólnie przed szkoleniem rozpoznając Państwa potrzeby szkoleniowe, oceniając jakie już macie szkolenia zrobione w firmie (często kupione) lub czego musicie się nauczyć, aby zrobić zupełnie nowy typ szkolenia.

Są Klienci, którzy dostają szkolenia z centrali i muszą je przetłumaczyć na j. polski oraz dostosować do polskich uwarunkowań. 
Innie firmy skupiają się bardzo na nawigacji, kontroli czasu spędzonego w ekranie kursu lub też zablokowaniu przejścia do następnego ekranu aż wszystkie elementy ekrany zostaną odkryte. 
Są zespoły trenerów nastawionych na import posiadanych prezentacji PPT i produkcję szybkich i prostych szkoleń oraz testów sprawdzających wiedzę. Bez zlecania produkcji na zewnątrz.
Jest wiele typów Klientów naszych szkoleń i dla każdego z nich możemy dostosować program szkolenia.